2011. március 2., szerda

A négy olvasó, elmélkedésekkel Missziós Rózsafüzér

A Missziós Rózsafüzérről
RózsafüzérA Missziós Rózsafüzér annyiban különbözik a mindennapi rózsafüzértől, hogy az egyes tizedek végzésekor egy-egy földrész missziójáért is imádkozunk. A Missziós Rózsafüzér "sokszínű" szemeiben a világot sokszínűségében is egységes alkotásként ábrázolja.
II. János Pál pápa mindenkit bátorított - gyermekeket, felnőtteket, fiatalokat és időseket, családokat, plébániai és szerzetes közösségeket -, hogy még gyakrabban és elmélyültebben imádkozzák a Rózsafüzért.

Missziós Vasárnapi üzenetében (2003-ban) a Szentatya összekapcsolta a Rózsafüzér imádkozását a misszióval: imamisszió - elmélkedés Krisztusról Mária által.
A Missziós Rózsafüzér eredete
Pápa1951. februárjában vezette be a Missziós Rózsafüzért Fulton J. Sheen érsek, aki abban az időben a Pápai Missziós Művek országos igazgatója volt az USA-ban.
II. János Pál pápa mindenkit bátorított - gyermekeket, felnőtteket, fiatalokat és időseket, családokat, plébániai és szerzetes közösségeket, hogy még gyakrabban és elmélyültebben imádkozzák a Rózsafüzért.
„Imádkoznunk kell, és nem magunkért, hanem a világért. E célból terveztem meg a Missziós Rózsafüzért. Az öt tized mindegyike más színű, hogy az öt földrészt jelképezze. A Missziós Rózsafüzér minden tizede eszünkbe juttat egy-egy olyan területet, ahol az Egyház evangelizációs misszióját teljesíti:

*
SÁRGA - a felkelő nap fényét, Ázsiát
*
KÉK - Ausztrália és a Csendes-óceán szigeteit körülölelő óceánt,
*
FEHÉR - Európát szimbolizálja, a Szentatya székhelyét,
*
PIROS - eszünkbe juttatja a hit tüzét, melyet a misszionáriusok Amerikába vittek,
*
ZÖLD - Afrika őserdeit és szavannáit.

Csak akkor lesz béke a földön, ha a szívek megváltoznak. Mire befejezzük a Missziós Rózsafüzért, átöleltük az összes földrészt, összes embert az imánkban.”
Az egyes színek alatt a következőkről is elmélkedhetünk:
A sárga szín Ázsiát jelenti. A BÖLCSESSÉG erényéről elmélkedünk.

Ázsia, ahol a népesség óriási és egyre nő, de ahol a katolikusok csak kicsi nyáj, helyenként csak 3-4 %. Ezért erőfeszítéseket tesznek, hogy a különböző vallású nemzetek, népek egymásra találjanak; a gyakorlatban a katolikusokkal sok országban nagyon rosszul bánnak. Kínában komoly problémák vannak. A Pápa arra kér bennünket, hogy különleges figyelmet szenteljünk ennek a földrésznek. Az ázsiai emberek magukban hordozzák a meditáció és a kontempláció ajándékát. Az ázsiai missziós területek végtelenek. Egy jobb jövő képe az egész emberiséget inspirálja. Imádkozunk, hogy a bölcsesség ajándéka ösztönözze az embereket, hogy tegyék magukévá Jézus Örömhírét.
A kék szín Óceániát jelenti. A HARMÓNIA ajándékáról elmélkedünk.

Ausztráliában és Új-Zélandon az egyház hasonló problémákkal szembesül, mint a nyugati szekularizált világban. Problémát jelent a többszáz óceániai sziget is a nagy távolságok, az oly sok kultúra és különböző nyelv miatt. A 29 milliós népességből csak 8 millió katolikus.
Óceánia szigetei kincsként őrzik a teremtés szépségét, a mélykék óceánok fenségével és titokzatosságával. A Missziós Rózsafüzérnek ezt a tizedét a Harmónia ajándékáért imádkozzuk, remélve, hogy mind több ember ismeri meg az Evangéliumot.
A fehér szín Európát jelenti. Az EGYSÉG ajándékáról elmélkedünk.

Európa olyan országokból áll, melyeknek keresztény hagyományai vannak, ahol történelme van a kereszténységnek, és amelyek az Egyháznak sok nagy szentet adtak, de ahol nem gyakorolják a hitet. Ezért a Pápa az új evangelizáció szükségességéről beszél. Sok országnak, ahová az elmúlt években misszionáriusokat küldtek, szüksége van az újra- evangelizálásra. Európa történelme küzdelem túllépni a megosztottságon, eggyé lenni az Úrban. A Pápa hív bennünket, hogy teljesítsük Jézus kívánságát, és egy napon „legyen egy pásztor és egy nyáj”. Imádkozunk az Egység ajándékáért az egész világon és az Egyházban.
A piros szín Amerikát jelenti. A VAGYONKÖZÖSSÉGRŐL elmélkedünk.

Amerika olyan földrész, ahol nagy különbségek vannak az északi és a déli országok között. Dél-Amerikában az Egyház sokat szenved a szociális igazságtalanságok miatt és a nemzetek közti nagy különbségektől. A nyugati félteke megtapasztalhatta a keresztény Egyház növekedését; sok keresztény vérét ontotta az Evangélium hirdetéséért; a kapott javak megosztásra várnak. Imádkozunk, hogy ez a vagyonközösség megvalósulhasson.
A zöld szín Afrikát jelenti. A REMÉNY ajándékáról elmélkedünk.

Afrika Afrikában, ahol az Egyház még fiatal, de ahol sok hivatás születik, ugyanakkor ahol nagy a szenvedés, leginkább az AIDS, az éhezés, a fajgyűlölet és az üldöztetések miatt. A zöld szín a természet színe. Az egymás iránti felelősséget kell felmutatnunk földi életünk során. Imádkozunk, hogy a remény ajándéka töltse el minden afrikai ember szívét.

Imádkozzunk a missziókért Szűzanyánkhoz, felajánlva egy-egy tizedet az öt földrész valamelyikéért.


http://www.papaimisszio.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=80

Nincsenek megjegyzések: